Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar?

Anasayfa / Haberler / Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar?

Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar?


Tarih: 2018-06-06

-Web Sitesi Fiyatlarını Nasıl Fark Edebileceksiniz?

Web tasarımı ve web yazılımı ücretleri hakkında geniş bir bilgi alışverişi yaptığınızda ücretlerın tamamen değiştiğini göreceksiniz. Bu değişiklikler sizleri her ne kadar bir çıkmaza götürse de bu durumun birden çok sebebi vardır. Örnek verilecek olursa bazı ajanslar 1000 TL‘ye göre bir ücretta yapabiliyorken başka bir ajans nasıl oluyor da 10.000 TL ücret istiyor? Gelin bu duruma hep beraber inceleyelim ve sonuca bizimle birlikte daha yakından bakın.

Biliyorsunuz ki Web Tasarım, Yazılım, SEO gibi hizmetler veren ajanslar ve onlar sayesinde çalışanlar maaşlarını bu sektörde ki bilgilerine, sürekliliklerine göre almaktadır. Bu durumda da işin kalitesi aranmak zorundasınız. Aldığı işi hakkında gerçekten bilgisi olmayan sadece para kazanmak için ortaya çıkan ve işi teslim edesiye kadar yanınızda duran kişiler büyük ihtimal projenizin hiçbir şekilde ilerleme sağlamamasına, arama motorlarında dahi görünmemesine sebep olacaktır. Bu yüzden ilk kural sadece yaptığı iş hakkında uzmanlık kazanmış kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Web Sitesi Ücretleri

-Fiyatları inceleyin ve ucuzluk zenginliğine kapılmayın!
İnternet projenizi yaptırılmasının ardından ortaya çıkabilecek her hangi bir problem de veya size teslim edilmiş projenin boşlukta kalması sebebi ile askıya alınabilecek bir düşüncenizi ortada bırakmayın. Sürümden kazanmaya çalışan ve sadece küçük değişiklikler ile hatta bu iş hakkında bilgisi olmayan kişiler sanal ortamda sizi ve projenizi yarım bırakıyor ve isteklerinizi yerine getiremez duruma düşüyor. Daha sonra projenizin yarım kaldığınızı gördüğünüz için de paranızı kaptırdığınızı düşünüyor tekrardan yaptırmak zorunda kalıyor veya düşüncenizi başlamadan sonlandırıyorsunuz. Ucuz mal alacak kadar zengin olmayın.

-Peki, Neden Bu Kadar Fiyat Farklılıkları Var?
Dünya çapında bilinen ismi ile Bilgisayar Bilimleri sadece Türkiye de Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Programcılığı gibi farklı isimlendirilme verilse bile mantık aynıdır. Bilgisayar bölümü ise doktorluk bölümü gibi birden çok dallara ayrılmış bir bilim dalıdır. Masaüstü Yazılımları alanında uzman bir kişiye Web Sitesi yaptırılması istenilmesi, Kalp-Damar Cerrahisi doktorundan Ruh Hastalıkları ile ilgili bir sorunu çözmesini beklemek aynı mantıktır. Sonuç olarak her ikisi de doktor ünvanındayken alanları birbirinden farklıdır. Bir yazılımcı, yazılım teknolojilerini yakından inceleyerek ve kendini geliştirerek hayatta kalmaktadır. Buna oranla yazılımcının kazancı, kendini yeni teknolojiler de geliştirmesinde ve yaptığı iş hakkında uzmanlığının oluşması ile artmaktadır diyebiliriz. Unutulmamalıdır ki, ajanslar işlerini bu olay bütününe bağlı olarak büyürler ve sektörde bu sayede başarılı olabilirler. Web sitesi yaptırmak isteyeceğiniz kişi yada firma hem matbaa işleri ile uğraşıyor, hem bilgisayar tamiri yapıyor hem de Web sitesi tasarımları ve yazılımları ürettiğini iddia ediyor ise bu konu hakkında iki defa düşünerek karar vermenizi öneririz. Yaptıkları işlerin ücret oranına bakarak ta bu konu hakkında daha kolay anlaşılabilir olduğunu inanıyoruz. Güncel tasarım ve yazılım teknolojilerini kullanabilen, uzun soluklu kullanabileceğiniz ve teknik desteğine kolaylıkla ulaşabileceğiniz, derdinizi anlayabilecek ve yardımcı olabilecek bir ajansın ücreti ile sadece para kazanmak amacı güden firma arasında muhakkak ücret farklılığı olacaktır. Web tasarım ücretlarında bulunan bu farklılıkları sizler ile paylaşmaya çalıştık. Izbarco ailesi olarak, web sitesi yaptırmak istediğinizde bu ücret bilgi alışverişinızı bu bilgiler ile düşünmenizi öneririz.

Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar?