Grafik Tasarım

Izbarco

Grafik Tasarım


Grafik tasarımı seçtiğiniz hedef kitlenize söylemek istediğiniz mesajın, yazı tasarım ve görsel seçeneklerle birlikte kullanmaktır. Belli bir düzen içerisinde yerleştirilen, gayet hızlıca ve göze hitap ederek seçilen renkler doğrultusunda kullanıcıda merak uyandırması gerekmektedir. Grafik tasarım alanına afiş, broşür, kitapler, logo tasarımı, katalog, kitaplar, kartvizit çalışmaları gibi birçok konu girmektedir.

Grafik tasarımcısı, bu işin eğitimini almış ve belli başlı çalışmalar yürütmüş, yaratıcılığı yüksek sanatçıdır. Tasarım yapabilmek, sadece bilgisayar bilgisi yüksek seviyede olabilmesi için yeterli değildir. Grafik tasarım şuanda Güzel Sanatlar Fakültelerinde bölümü olan kullanıcıya belirli bir mesajı en kolay ve anlamlı yoldan iletebilen bir görsel sanattır. Bu sebeple tasarım yapacak olan kişinin yaratıcılığı, hayal gücü, uyum ve renk bilgisi gibi kavramları biliyor, yetenekleri ve bilgisayar bilgisi sayesinde de bütünleştirebiliyor olması gerekmektedir.

Tasarımın etkili olup olmadığı ise bütüne olan uyum ilişkilerine göre analiz edilir. 

Tasarım yapılırken seçtiğiniz kitleye anlatmak istediğiniz mesajın görsel ile birleştiğinden sizlere bahsetmiştik. Bunu biraz daha açıklayacak olursak Kurumsal Kimlik çalışmasında yapılacak olan kurumsal kimliğinize en uygun logo, antetli kağıt, broşür, kartvizit vb. oluşturulması lazımdır. Sizin kullanacağınız logo hangi amaçla yapılırsa yapılsa en önemli özelliği ilk göründüğü andan itibaren kullanıcının hafızasında yer eden, istenen etkiyi yaratan ve anlatılmak istenen mesajı anlatabilen tamamen sade ve dikkat çekici olmasıdır.

Şirketinizin, firmanız veya kurumunuzun iş kalitesini arttıran en önemli unsur kurumsal kimlik çalışmasıdır. Çünkü insanlar, ilk olarak sizin ne yaptığınıza, hangi çalışmalar yürüttüğünüzü değil kurumsal kimlik çalışmanıza bakarlar. izbarco ailesi olarak da size en uygun ve etkili kurumsal kimlik çalışmalarını açıklayacı bir dil kullanarak oluşturarak markanızı ulusal ve uluslararası alanlarda itibar kazanmasına katkı sağlıyoruz.